Дан језика

У склопу обележавања Дана језика, Стручно веће за стране језике наше школе сваке године организује низ активности у којима учествују ученици од 1. до 8.разреда. Тако је ове школске године 26. септембра у холу школе организована пригодна изложба радова ученика на тему познавања страних језика и значаја изучавања истих.

У среду,  17. октобра ученици од 3. до 8. разреда су са својим наставницама енглеског и италијанског језика приредили мини-концерт. Тако су ученици на креативан начин показали делић атмосфере са часова страних језика. Певали су и рецитовали на енглеском, италијанском, руском, шпанском језику,  а пошто је њихове наступе пратила и видео презентација, и публика је активно учествовала. Заједнички утисак организатора и учесника овог концерта је да су деца уживала спремајући овај наступ и да оваква активност развија позитиван став према учењу страних језика.