Птице Чачка и околине

У четвртак 15.11.2018. године одржано је предавање на тему „Птице Чачка и околине“ за ученике IV и V разреда и ученике продуженог боравка. Предавање је одржао Зоран Рајичић представник Друштва љубитеља птица и природе „Сове на опрезу“који је и један од аутора књиге „Птице Чачка и околине“. Ученици су сазнали многе каратеристике и занимљивости о птицама које могу срести у природи: Зашто не треба хранити птице мрвицама хлеба?; Како сове окрећу главу за скоро пун круг? Која је то птица која лети непрестано и до 2 године?

Циљ овог предавања је да се чудесни свет птица приближи ученицима на научно-популарaн начин. Уз обиље фотографија дате су и неке занимљиве информације, понекад за рубрику „веровали или не“, све са циљем да привуку пажњу, побуде интересовање, развију жељу и подстакну на акцију. Птице су свуда око нас, али их је све мање. Потребна им је наша помоћ.

Библиотекари: Невена Николић, Бојана Брајовић, Верица Драгићевић