Шеширијада у Љубићу

Инспирисани темом старих заната из Народне традиције, одржали смо манифестацију „Шеширијада“ за коју су деца, родитељи, учитељице и васпитачица посебно направили пролећне шешире. Пре ревије шешира, ученици су читали занимљивости о шеширима и шеширџијама, рецитовали и глумили. Изабрани су и најлепши шешири. Жељана Котлајић из IV5, Огњен Ивановић и Ива Јовановић из III5, као и група предшколаца примили су симболичне награде за своје креације. Најбоље израђене шешире пропратио је громогласан аплауз и речи похвале. Деца су изразила жељу да оваквих манифестација буде чешће. Идеја за манифестацију потекла је од учитељице Милке Ерић, а у организацији је, поред поменуте учитељице, учествовала и наставница енглеског језика Милена Бојовић. Учесници догађаја биле су и учитељице Љиљана Живанић, Дара Шутић, Весна Раичевић и Слађана Бошковић.