Новогодишњи вашар и размена поклона са другарима из Ивањице

У сусрет Новој години, ученици и учитељице из школе у Љубић селу, као и предшколци са својом васпитачицом, организовали су у холу школе новогодишњу продајну изложбу. Поред тога што су деца уживала у изради производа за продају и у улози трговаца, то је уједно било и реализовање међупредметне компетенције предузимљивости и оријентације ка предузетништву. Кроз игру и рад, ученици су увидели да сваки труд (прављење производа) буде награђен (купљен, за сада само од стране родитеља).

Као вид новогодишњих активности, другаци из Љубић села и Трбушана су током децембра на часовима енглеског језика правили праскаве бомбоне (Christmas crackers). У њих су симболично убацили пар слаткиша и послали вршњацима из Основне школе „Кирило Савић“ у Ивањици. Недуго затим, обрадовали су се узвраћеном пажњом другара из Ивањице.