Међународни дан матерњег језика

Поводом Међународног дана матерњег језика, 21. фебруара, школска библиотека је организовала обележавање овог дана. Овај дан се слави од 2000. године као сећање на студенте који су 1952. године убијени у Даки, у Бангладешу, јер су протествовали због тога што њихов матерњи језикније проглашен за званични. Тим поводом школска библиотека је организовала радионицу и предавање у холу школе за ученике трећег, четвртог, петог разреда као и за ученике из продуженог боравка. На радионицама ученици су извлачећи картице са различитим речима имали задатак да реч споје са речју сличног или супротног значења које су се налазиле на паноу.

У пријатној атмосфери и такмичарском духу су одржане радионице којима се одазвао велики број наших ученика. Циљ ове радионице је богаћење и неговање матерњег језика, смањена употреба страних речи и израза, неговање српског језика и ћириличног писма који је кључ за очување националног идентитета нашег народа.