Засади дрво

У оквиру пројекта,,Засади дрво” ученици првих разреда наше школе су у четвртак 24.02.2022. засадили саднице Белог бора у школском дворишту. Ова највећа акија садње стабала у Србији покренута је 2019. године  и има за циљ очување здраве животне средине, као и одрживи развој друштвене заједнице. Овом акцијом се подиже свест о значају шума. Генерација садашњих првака учествује у трећем циклусу акције под називом ,,Четири годишња доба”. Ученици су упознати о важности животне средине и значају пошумљавања. У акцији су учествовали ученици одељења 1/2 и 1/4 са својим учитељицама Аном Ђурић и Драгом Боровић. У садњи је физички део посла веома успешно обавио наш вероучитељ Никола Стевановић. Најпре је изабрано место за садњу, а уз алат се све и реализовало. Деци је објашњен поступак садње, али и даља брига за посађено дрво. Деца су била срећна што су учествовала у овој садњи. Били су ближи природи, што је и циљ овог пројекта Министарства просвете, науке и технолошког развоја.