Упис у први разред за школску 2022/2023. годину

Поштовани родитељи будућих првака,

У први разред школске 2022/2023. године уписују се деца рођена од 1. марта  2015. године до 28. фебруара 2016. године. За превремени упис у школу могу се пријавити и деца рођена од 1. марта. до 31. августа. 2016. године након провере  спремности за полазак у школу, која се обавља у јуну.

Упис деце и тестирање, у складу са заказаним терминима, обавиће се у периоду од 4. априла до 25. маја 2022. године.

Термин можете заказати на један од три начина:

• преко портала еУправа/ услуга еЗаказивање терминa за yпиc и тестирање детета у ОШ/, од 21. марта до 31. маја 2022. године. Линк за приступ еУправи:  https://euprava.gov.rs/;
  • путем попуњавања упитника на сајту школе ОВДЕ
  • путем телефона 032/350-185, 28, 29. и 30. марта 2022. године у времену од 10.00 до 13.00  часова.

Без обзира који начин заказивања одаберете, потребно је да пре заказивања, припремите следеће податке: име и презиме детета, матични број детета, име и презиме једног родитеља, матични број тог родитеља, број телефона, мејл адресу.

Родитељи у заказаном термину доводе дете код психолога на тестирање, и истовремено код секретара врше упис у први разред.

ВАЖНО О ДОКУМЕНТИМА: Родитељи приликом уписа детета не доносе ниједан документ у папирном облику - извод из матичне књиге рођених, евиденција о пребивалишту, потврда о завршеном обавезном предшколском програму и потврда о обављеном систематском лекарском прегледу се прибављају по службеној дужности, електронским путем.

Молимо вас да у складу са тим, приликом електронског уписа бирате термине за тестирање деце после обављеног лекарског прегледа.

Изузетно, ако је лекарски преглед обављен код приватног лекара, потребно је да родитељ донесе потврду у школу. Исто важи и за потврде о обављеном обавезном предшколском програму у приватним установама.

За додатне информације можете се обратити школи на телефон 350-185.

Родитељски састанци за родитеље будућих првака реализоваће се у следећим терминима:

• среду, 16. марту 1600  за вртиће "Дечји гај" и Трбушана у вртићу "Дечји гај"
  • четвртак, 17. март у 1700 за вртиће "Младост" и "Бисери" у вртићу "Младост"
  • петак, 18. март 1100 у школи у Љубић селу
  • понедељак, 21. март у 1700 за вртиће "Чаролија", "Гимназион" итд. у школи

Посета васпитних група школи реализоваће се по следећем распореду:

•  уторак, 22. март у 9:30 деца и васпитачице из вртића "Бисери" Љубић кеј
  • среда, 23. март у 9:30 деца и васпитачице из вртића "Младост" Љубић кеј
  • четвртак, 24. март у 9:30 деца и васпитачице из вртића "Дечји гај" Лугови и "Чаролија
  • деца из других вртића могу  посетити школу са својим вршњацима уз претходно телефонско заказивање (032/350-185)