Књига на дар

Библиотека ОШ „Танаско Рајић“ у Чачку, посветила је пажњу Светском дану књиге и ауторским правима. Светски дан књиге се у свету, као и код нас, обележава 23. априла, на дан смрти два велика европска песника Мигела де Сервантеса и Вилијама Шекспира. На овај дан, у Каталонији мушкарци женама поклањају цвеће, а оне њима књиге. Инспирисани овим занимљивим детаљима, библиотекари наше школе организовали су традиционалну акцију прикупљања књига под називом Књига на дар која је била одржана 21. априла у холу школе.

Акција прикупљања књига је била организована у холу школе где су ученици имали прилику да донирају књиге које би желели да се нађу на полицама наше библиотеке. Велики број ученика и наставника се одазвао акцији где је прикупљено 135 нових наслова. Том приликом је и школа издвојила средства и купила 23 књиге. Садржаји су разноврсни, намењени свим узрастима, а поред лектире ту су и актуелна издања за децу и младе. У обележаваању овог празника књиге учествовали су и ученици продуженог боравка који су уредили пано и својим радовима указали на значај књига и важност читања. Свако дете требало би да има шансу да чита разоврсне књиге и најновија дечија издања. За будућност и њихову и нашу важно је да нам деца заволе књигу и постану доживотни посвећени читаоци. Нека деца сама крену тим путем, али за неку децу је пресудан подстицај. Циљ ове акције је да се код ученика развије свест о важности читања, које је у данашње време занемарено, али и богаћење фонда наше библиотеке.

Овом приликом се захваљујемо свим наставницима и ученицима на указаном разумевању и интересовању за нашу акцију.