BE-NATUR

У понедељак, 3.11.2014. ученици 7. и 8. разреда учествовали су у реализацији пројекта BE-NATUR града Чачка.

BE-NATUR пројекат представља боље газдовање и управљање локацијама мреже NATURA 2000 у оквиру заштите животне средине. На овом пројекту учествују људи из Мађарске, Италије, Румуније, Аустрије, Србије, Бугарске и Грчке, са циљем да помогну да неки екосистеми који се налазе у непосредној близини воде, опстану. Тематски семинар ( екскурзија ) обухватила је посету Овчарско - Кабларској клисури и реализацију радионица на терену на основу дидактичке брошуре. Програм се фокусирао на птице, упознавање са значајем водених станишта као и алувијалних шума. Стручни тим су чинили професори са шумарског факултета у Београду и биолошког у Новом Саду.

Ученици су кроз интерактивна предавања и радионице дошли до сазнања, зашто је важно да знамо како неки екосистеми функционишу и како их можемо заштитити од опасности. Између предавања посетили су и манастир Благовештење,

А, све ово одвијало се под будним оком наставница - Данијеле Стојановић, Катарине Чутовић и Биљане Михаиловић.