Дан просветних радника

Поводом Дана просветних радника 8. новембра, већ пар година уназад ОШ „Божо Томић“ из Пријевора и ОШ „Танаско Рајић“ организују спортске сусрете и дружење између колега. Учешће је ове године узело 6 основних школа са територије Града Чачака, а ове две школе су биле организатори турнира. Турнир у одбојци одржан је у спортској хали ОШ „Божо Томић“ у Пријевору која је ове године била домаћин.

Запослени из ове школе потрудили су се да укажу гостопримство школама учесницима турнира: ОШ „Свети Сава“, ОШ“Степа Степановић“, ОШ „1. новембар“, ОШ „Татомир Анђелић“, ОШ „Танаско Рајић“ и ОШ „Божо Томић“.Атмосфера на трибинама током мечева била је налик каквом озбиљном спортском турниру. Могла би да послужи као узор и модел спортског понашања многим спортским друштвима и њиховим навијачким групама, а било је и врло озбиљних поена и играчких бравура. Организатори су обезбедили пехаре и дипломе за победнике, а домаћин се побринуо за пријатну атмосферу и послужење током дружења. Није се играло ради победе, али вреди поменути; прво место освојила је екипа из ОШ „Танаско Рајић“. Са њима су у финалу играли и освојили друго место запослени у ОШ „1. новембар“, а треће место освојила је екипа из ОШ „Свети Сава“. Ово је манифестација која ће засигурно трајати и у којој ће учешће убудуће узети више школа.