Одржан први родитељски у 5. разреду

У среду 4. септембра 2024. године одржан је први родитељски састанак у 5. разреду.

Одељењске старешине 5. разреда ( Јелена Макевић, Данијела Стојановић, Наташа Турунташ, Катарина Терзић и Владимир Аџић) су, имајући у виду значај добре адаптације ученика на предметну наставу, овој теми посветили посебну пажњу инсистирајући на сарадњи породице и школе као кључном предуслову подршке развоју свих ученика. Подсетили су родитеље на видове подршке свих у школи преласку ученика у предметну наставу од раније и упознали их са даљим планом подршке одељењских старешина, предметних наставника, психолога, педагога и директора. Дали су конструктивне савете у вези са адаптацијом на предметну наставу и упутили родитеље у могућности укључивања у живот школе. Родитељи су попунили стандардизоване упитнике (208/2а) како би информације од значаја за учење биле ажуриране у односу на разредну наставу, а подељени су и информатори како би родитељи на једном месту имали важне информације (контакти са школом, процедуре оправдавања часова, правила понашања, распоред звоњења…). Разговарало се о динамици, начину, поступцима, методама и техникама, критеријумима оцењивања и свим видовима подршке ученицима да стекну функционална знања и вештине.

Овде можете погледати презентацију са родитељског састанка.

prvi roditeljski sastanak 2024 – 5.razred