Здравим навикама и правим вредностима кроз живот

У недељу 17. септембра ученици 5. разреда, родитељи, учитељи, наставници и руководство ОШ “Танаско Рајић” ишли су на пешачење.

У склопу тематске недеље “Здравим навикама и правим вредностима кроз живот” организована је активност “Упознавање кроз дружење и шетњу у природи за бољу сарадњу у школи”. Циљ активности је био боље упознавање свих актера школског живота ради постизања боље сарадње и сарадња са родитељима на развијању здравих животних навика.

Сви учесници овог дружења заједно су возом отишли до Овчар бање.

Након договора о реализацији активности, упутили су се на стазу број 4. Водичи су били ученици који су похађали Планинарску секцију у претходним разредима. Петоро ученика (Олег Лучић, Вања Радуловић, Ленка Ковић, Никола Обреновић и Огњен Секуловић) су присутнима одржали кратко предавање о Каблару и о свим условима за безбедно и организовано пешачење у природи.

Након шетње, дружење је настављено у Овчар бањи.